Lazer Göz Ameliyatı

Lazer Göz Ameliyatı

Lazer Ameliyatı


Lazer göz ameliyatları (LASIK, PRK, LASEK) gözün kornea tabakasına uygulanmaktadır. Bu tabakanın kalınlığının planlanan tedavi için yeterli olması ve yüzey haritasının (kornea topografisi) düzgün olması önemlidir.

Lazer Ameliyatı

Farklı göz hastalıkları için farklı lazer teknolojileri kullanılır. Halk arasında sıklıkla “lazerle gözlükten kurtulma” ameliyatı veya “göz çizdirme” olarak bilinen operasyonlar excimer lazer

Devamı..

Kimler Lazer olabilir

Lazer göz ameliyatı (video) ile başarılı sonuçlar elde edebilmek ve sorunsuz bir tedavi süreci geçirmek için bu tedavinin uygun adaylara yapılması gerekir. Bu tedavi için uygun adayın özellikleri

Devamı..

HD Lazer Tedavisi

Gözdeki optik hatalar miyop, hipermetrop ve astigmat ile sınırlı değildir. Tıpkı bir parmak izinde olduğu gibi gözün optik özellikleri kişiye özeldir.

Devamı..

LASIK Tedavisi

LASIK tedavisi, göz merkezi lazer tedavi odasında ve steril şartlarda yapılmaktadır. Operasyon göz damlasıyla sağlanan anestezi eşliğinde gerçekleşir.

Devamı..

Yüzey tedavisi (PRK, LASEK)

Excimer lazer ile gözlükten kurtulma tedavilerinde lasik tedavisinin alternatifi yüzey tedavisidir.

Devamı..

Fakik Göz İçi Lens Operasyonu

Miyop, hipermetrop ve astigmat tedavisi için lazer tedavisine (video) alternatif olarak uygulanan cerrahi fakik göz içi lens implantasyonudur.

Devamı..